Witaj ! Anonimowy

5 biegów na fabryce

5 biegów na fabryce

Postprzez IMPORT » 22 lut 2012, o 23:12

Anonymous Wysłany: Pon Gru 22, 2008 7:34 am Temat postu: 5 biegów na fabryce
możliwe jest to że mam 5 biegów fabrycznie? wiem że mam stary silnik poldka a dziś przypadkiem wżuciłem piatke bawiłem sie skszynią biegów wrzucając biegi i przypadkiem mi sie pachneło do końca w prawo i do góry i weszło... jak to może byc? że to jest 5 bieg i pojedzie szybciej czy przebity wsteczny bo nie chce przypadkiem zgubic silnika w trakcie jazdy wrzucając kolejny bieg... proszer o szczegułowe wytłumaczenie

jarzy Wysłany: Pon Gru 22, 2008 9:23 am Temat postu:
Jak najbardziej możliwe 5 biegów w fabryce. W sumie jak nie w fabryce to gdzie? Ktoś tą piątkę sam miał dokładać? Swego czasu słyszałem, że niektórzy sami tak robili, ale to rzeźba straszliwa była.
Nie jest możliwe, aby piątka "zamieniła" się ze wstecznym. Albo że masz dwa wsteczne? Nie da się.
Poza tym spróbuj tak:
na zgaszonym silniku
wrzuć tą piątkę i jednym ruchem spróbuj wrzucić wsteczny. Nie da się. Jest blokada zapobiegająca wrzuceniu wstecznego w czasie jazdy. Żeby wrzucić wsteczny trzeba przejść przez pozycję "luz".

Ale jeżeli chcesz sprawdzić na 100% to spróbuj na zapalonym silniku wrzucić tą piątkę i delikatnie puszczaj sprzęgło. Oczywiście silnik będzie miał tendencje do zgaśnięcia, ale zobaczysz czy próbuje ruszać się do przodu czy do tyłu.
A piąty bieg zastosowano dla oszczędności. Przy tej samej prędkości jazdy obroty spadają o 500 (w stosunku do 4 biegu). Czyli mniejsze zużycie paliwa.Ale kosztem słabszych osiągów - przyspieszanie na nadbiegu jest słabiutkie.

Anonymous Wysłany: Pon Gru 22, 2008 1:43 pm Temat postu:
tzn co do wstecznego na piątce to miałem 2 takie przypadki że malucha kupiłem to żekomo było 5 biegów ale na wsteku i na piętym zgrzutał jak jechał a jak stanol to powoli sie toczył do tyłu nie wazne ile gazu dałem a na wstecznym normalnie za to miałem polloneza przejściówke i też na piątce.... a to był silnik borewicza przekładany i na tym piątym biegu owszem wrzuciłem ale jak nagle puściłem sprzęgło a kiedyś kiedyś powoli to go nie puszczałem.... zostawiłem za sobą pół silnika skszynie biegów a tak samo wyrwało mi skszynie z podłogi i wogule wiele by wymieniac poprostu pół mechaniki szlak trafił i podłoge też wiec nie chciał bym zrobic sobie kichy... i pytanie kolejne jesli zmieszam wiele olejów w silniku to rozwale silnik czy będzie normalka bo wiem ze te stare sprzęty to jeździły na wszystkim i uzbierałem troche resztek olejów i powlewałem wcześniej miałem 5 rodzaji oleju i normalnie jeździłem tylko że teraz mam jakieś 13 rużnych wlanych... nie wlewałem tylko oleju do mieszanki do motorów i nie wlewałem od kosiarki tylko samochodowe...

Michael Wysłany: Wto Gru 23, 2008 12:43 am Temat postu:
Wiesz generalnie to olej sie nie miesza syntetyk z pol syntetykiem i mineralnym jest nie mieszalny jezeli wszytkie byly np syntetyczne to jeszcze z bogiem sprawa ale jezeli powlewales zlewy z calego warsztatu to wspolczuje ci szczerze panewki z miski olejowej bedziesz wyjmowal i tak samo tloki zrobia ci niezly burdel ale oczywiscie nie musza ocenisz jak pojezdzisz dla mnie to glupota tak katowac auto ale twoja sprawa pozdro

ujban88 Wysłany: Wto Gru 23, 2008 6:19 am Temat postu:
nie lepiej zainwestować w olej 60 pln (lotos, 15W 40) i mieć spokojną głowe
w skrzyni i w moście też proponowałbym wymienić olej, o tym zazwyczaj inni użytkownicy zapominają

Anonymous Wysłany: Wto Gru 23, 2008 6:25 am Temat postu:
dobra tu sie akurat posłucham mam nadzieje że przejedzie na tym co mam 3 kilosy do kumpla i potem jakiś kilometr na polmozbyt to tam mi sie zajmą olejem tam gdzie sie tylko da bo ja chwilowo nie będe miałwarunków bo teraz będzie stał u innego kumpla ktury mi udostepnia tylko podwurko aby kazik przez moich starych nie poszedł na żyletki mam zamiar go robic... wczesniej już miałem mieszanke ale nie aż taką dobra zaliczy wymiane oleju... jeszcze mam pytanko jak odpalam silnik to w okolicach tego okrągłego filtra powietrza leci mi dym albo z pod niego albo coś źrudła nie moge zlokalizowac ale źle mi sie nie jeździ

Olo Wysłany: Sro Gru 24, 2008 10:54 pm Temat postu:
Sorry ale jak czytam że po wpięciu wsteka wyrwało Ci silnik i skrzynię to mnie pusty śmiech atakuje.. NIe ma problemu by spróbować wpiąć wsteczny mając nawet 140 km na szafie. Wyrzucasz "5" na Luz puszczasz drążek i ponownie zawijasz do wstecznego. Niema ***** we wsi komu się to uda. wymieli ząbki (wbrew pozorom dość delikatne) i wtedy wejdzie. Ale to potrwa z minutę, i jeśli się wytrzyma minutę cholernego zgrzytu to tyle będzie samochód miał wspólnego ze wstecznym, że z tyłu taka biała lampka się będzie świecić. I tyle.
POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!

timo Wysłany: Czw Gru 25, 2008 9:31 am Temat postu:
Tikej napisał:
i pytanie kolejne jesli zmieszam wiele olejów w silniku to rozwale silnik czy będzie normalka bo wiem ze te stare sprzęty to jeździły na wszystkim i uzbierałem troche resztek olejów i powlewałem wcześniej miałem 5 rodzaji oleju i normalnie jeździłem tylko że teraz mam jakieś 13 rużnych wlanych... nie wlewałem tylko oleju do mieszanki do motorów i nie wlewałem od kosiarki tylko samochodowe...

Mnie to najbardziej rozbawilo A wrecz zbulwersowalo Fajny kat z Ciebie!Gratuluje pomysłowosci

jarzy Wysłany: Pią Gru 26, 2008 8:16 am Temat postu:
W pierwszej chwili to nawet miałem nie odpisywać na ten post, bo wygląda na żart z 1 kwietnia.
A czy słyszałeś kiedyś o klasach jakościowych i lepkościowych oleju?
Mieszanie różnych gatunków i gęstości oleju jest niedopuszczalne. Nawet by mi do głowy nie przyszedł taki pomysł.
Przecież bańka oleju to koszt z 50 złotych + 15 za filtr i masz problem z głowy.

Często takie "oszczędzanie" kosztuje potem dużo więcej. W warsztacie.

Anonymous Wysłany: Pią Gru 26, 2008 11:49 am Temat postu:
to mam nadzieje że na tym co tam mi sie wyprawia przejedzie powoli 3 km do kumpla i tam ma postój puki nie naprawie zawieszenia oraz nie wymienie oleju i nie naprawie tej kopuły... PYTANIE OGULNE DLA WSZYSTKICH !!!!! MA KTOŚ DO SPRZEDANIA ZA GROSZE PIURA OD POLONEZA TRUCK-a? BO MUSZE UTWARDZIC I OBNIŻYC ZAWIASY!!! NAJLEPIEJ KTOŚ Z WAWY TO SAM ODBIORE ALE JAK KTOŚ Z POLSKI TO POCZTĄ PRZYJME!!

Pablo 92 Wysłany: Pią Gru 26, 2008 12:00 pm Temat postu:
Tikej napisał:
w okolicach tego okrągłego filtra powietrza leci mi dym albo z pod niego albo coś źrudła nie moge zlokalizowac ale źle mi sie nie jeździ

Olej ci pali, hah masz swoje zabawy na śniegu czy szaleństwa silnik ci predzej czy póxniej padnie

Anonymous Wysłany: Pią Gru 26, 2008 9:16 pm Temat postu:
kazik będzie jeździł czy to sie komu podoba czy nie i nie padnie!! determinacja niezła;p

Gacek_1991 Wysłany: Pią Gru 26, 2008 9:28 pm Temat postu:
Sorry Tikej ale jak czytam to co czytasz to mi się naprawdę śmiać chcę! Będziesz go katował to nie pojeździsz sobię zbyt długo, a naprawy są drogie, no chyba że masz gruby portfel. Na policje radzę ci też uważaj!
I daruj sobię teksty typu:
kazik będzie jeździł czy to sie komu podoba czy nie i nie padnie!! determinacja niezła;p

^ jak dziecko![/quote]

Pablo 92 Wysłany: Pią Gru 26, 2008 9:36 pm Temat postu:
niestety rzecxzy wistosc ijest okrutna i sie zaswarawz zsilnik wysra i bedziie sie cieszył xd

Anonymous Wysłany: Pią Gru 26, 2008 9:50 pm Temat postu:
nie no text powiedziałem w zarcie a katowałem go troche pierwszego dnia jak go miałem chciałem zobaczyc co kupiłem ale katowac go nie katuje teraz do lutego albo czerwca bd robił mu imprezke tuningową i nie bede nim jexdził a jak już to bardzo mało będe go przerabiał tak by dostałe jaiieś ze 30 kucy i zawieszenie oraz audio... potem lakier

Olo Wysłany: Sob Gru 27, 2008 10:06 pm Temat postu:
Dobra - Panowie! Spokój proszę zachować! Jesteśmy zrzeszeni na forum i jego użytkownicy muszą nawzajem się szanować! Nie jesteśmy tu po to, by się kłócić a tym bardziej obrażać! Ani jeden - ani drugi! Nie musicie pałać do siebie miłością, ale jeśli macie pisać takie teksty do siebie - nie piszcie wcale. TIKEJ ma dysekcję. A Pablo to młody, lecz inteligenty chłopak! Uważam że temat można zamknąć.

JaSTRZaB Wysłany: Nie Gru 28, 2008 12:27 pm Temat postu:
Trochę tu posprzątałem !!! Proszę o szacunek do siebie i innych !! Co do błędów zawsze można zainstalować Firefoxa ze słownikiem Polecam !
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY