Witaj ! Anonimowy

Wał drży

Wał drży

Postprzez IMPORT » 22 lut 2012, o 22:29

utasbistositas Wysłany: Pią Gru 19, 2008 10:19 am Temat postu: Wał drży
Witam. mam mały problem. Otóż, gdy rozpędzam swego majestatycznego fiatolota, to jadąc prędkością między 30 a 35 km/h są drgania w podwoziu. Po przekroczeniu tej predkości jest wszystko ok. Mam pytanko, co może byc tego przyczyną?? Sprawdzałem (wizualnie) gumowy łącznik między skrzynka biegów, a wałem i wydaje sie byc nienaruszony. Jak zlikwidować te drgania i czy moga one rozwalic jakies łozysko w skrzynce biegów?? Czekam na odpowiedx i pozdrawiam, życząc wesołych swiąt. ))

ujban88 Wysłany: Pią Gru 19, 2008 1:40 pm Temat postu:
sprawdzałeś krzyżaki na wale?
one lubią wprawiać auto w drgania przy pewnych prędkosciach

utasbistositas Wysłany: Pią Gru 19, 2008 3:58 pm Temat postu:
późna wiosną wymieniałem krzyzaki i drążki reakcyjne.

Bożenka Wysłany: Pią Gru 19, 2008 4:20 pm Temat postu:
Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja w swoim fiacie po wymianie krzyzakow jeszcze zawiozlam go na wywazenie walu.

Michael Wysłany: Pią Gru 19, 2008 11:52 pm Temat postu:
ja bym obstawil jednak wlasnie krzyzak ze ci przenosi drgania ale to moja sugestia tylko pozdro

utasbistositas Wysłany: Sob Gru 20, 2008 8:35 pm Temat postu:
czeski film. Byłem na stacji kontroli pojazdów, aby fachowiec postawił diagnozę. I..... nic nie stwierdził. Krzyzaki są ok, gumowy łącznik też. Powiedział, abym jeździł i dopiero jak wada będzie sie pogłębiać to aby przyjechać. A jeśli chodzi o wyważenie wału, to po wymianie krzyzaków wiosna do chwili obecnej wszystko było wporządku. Raz jeszcze wszystkich pozdrawiam i życzę wesołych świąt))

utasbistositas Wysłany: Nie Gru 28, 2008 12:48 pm Temat postu:
Czeskiego filmu ciąg dalszy. Gdy jechałem do rodziny na Święta swym fiatolotem przejście między 30 a 35 km/h było koszmarem. Ale wczoraj, gdy wsiadłem i pojechałem po zakupy wszystko ustało, drgań nie ma. Jak na wstepie, Czeski film. Pozdrawiam.

JaSTRZaB Wysłany: Nie Gru 28, 2008 1:22 pm Temat postu:
hm dziwne ;/

utasbistositas Wysłany: Nie Gru 28, 2008 8:40 pm Temat postu:
Dla mnie tym bardziej to dziwne, ale gdy byłem przed świętami u diagnosty, mówił że tak może być. Pomyslałem, że nie mogąc znaleźć przyczyny tak powiedział i nie bardzo mu wierzyłem. Ale teraz zwracam honor, diagnosta miał rację

utasbistositas Wysłany: Sro Sty 07, 2009 3:09 pm Temat postu:
To ostatni post z mojej strony w tym temacie. Poprawa okazała się tylko kilkudniowa. Ujban88 i Michael mieli rację, okazało się, że środkowy krzyżak poszedł się....... (rozwalił się). Wymieniłem go i przy okazji łożysko podporowe wału. Teraz mogę się delektować jazdą moim pięknym 125p Dziękuje wszystkim za sugestie. Pozdrawiam.

jakurek Wysłany: Pią Sty 21, 2011 11:02 pm Temat postu:
Bożenka napisał:
Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja w swoim fiacie po wymianie krzyzakow jeszcze zawiozlam go na wywazenie walu.

gdzie wyważałeś i ile płaciłes?

Red West_77 Wysłany: Pon Sty 24, 2011 4:10 pm Temat postu:
Witaj.
Mam podobny problem i kroi mi się wywazanie wału.
Obczaiłem zakład, który sie tym zajmuje.
Jest taka firma w Wałbrzychu:
Zakład Elektroniczno Mechaniczy M.Janiszewski
ul. Noworudzka 5
58-308 Wałbrzych
kompletna regeneracja ( wymiana wielowypustu , podpory , krzyżaków ) wyważenie 540,00zł brutto

jakurek Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:08 pm Temat postu:
Cena zwala z nóg! Gdzieś czytalem że za niewiele więcej mozna jeszcze kupic fabrycznie nowe wały do poloneza .

Tailgunner Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:34 pm Temat postu:
120zł wyważenie koło Dębicy

jakurek Wysłany: Pon Sty 24, 2011 6:04 pm Temat postu:
Z wrocławia kawałek... , ale z ciekawości. Tyle kosztuje wyważenie na aucie, czy samego?

Canonman Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 1:30 pm Temat postu:
Ostatnio odebrałem mój wał z wyważania.
Byłem w Wałbrzychu właśnie na Noworudzkiej.
Jeśli macie swoje części, tzn. krzyżaki, podporę i sprzęgło gumowem to wyważanie kosztowało mnie 110pln brutto. Jeśli do wymiany byłbyby krzyżaki i podpora to 290pln. Nie wiem skąd kolega wziął cenę 540pln może dlatego że wielowypust wchodzi w grę.
Pozdrawiam.

SZAJBUS_SzeF Wysłany: Sob Paź 01, 2011 6:21 am Temat postu:
Podpinam się pod temat.
Przy przekroczeniu 90km/h wał wydaje dźwięk jak plastikowa karta włożona w szprychy roweru. Jak sprawdzić czy krzyżak jest zużyty?

Canonman Wysłany: Sob Paź 01, 2011 6:44 am Temat postu:
Musisz wjechać na kanał i pójść pod auto.
Przy przegubie z krzyżakiem, łapiesz jedną część wału jedną ręką a drugą część wału łapiesz drugą ręką. Sprubuj kręcić w przeciwne strony. Jeśli wyczujesz luz to wiesz już że to krzyżak.
Ważnym jest też żeby nie było luzu na wieloklinie w sprzęgle gumowym. To też generuje drgania. jeśli pojawi się tam chćby mały luz to też może trzepać.

SZAJBUS_SzeF Wysłany: Sob Paź 01, 2011 7:31 am Temat postu:
Dzięki za pomoc. Wezmę się za to jak tylko któryś ze znajomych udostępni mi kanał.
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Re: Wał drży

Postprzez marwsn » 5 cze 2012, o 13:47

Wesołe Święta w lutym :)
A tak bardziej do rzeczy to info możesz znaleźć tu: http://waly-napedowe.pl/content/10-pytania-i-odpowiedzi
marwsn

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY