Witaj ! Anonimowy

"Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pytamy!

Re: "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pyta

Postprzez jureczek » 17 gru 2017, o 20:23

Książka mówi że ma być a ja pytam bo u mnie nie było od początku kiedy kupiłem auto, a zakładałem nowy zaworek i też w zestawie nie było takiej uszczelki. poszukam i złoże od nowa
jureczek
Forumowicz

Postprzez labik » 18 gru 2017, o 10:45

Zależy co rozumiesz pod słowem uszczelka.
Jeżeli chodzi ci o miejsce na gwincie zaworka miedzy zaworkiem i korpusem jest podkładka aluminiowa.
Inną uszczelką jest ale to w nowszych modelach jest uszczelka w samym zaworku czyli miedzy elementem stałym a ruchomym na samym zaworku zamontowali gumeczkę uszczelniającą zamiast stożka (wadliwe zresztą rozwiązanie -
wyrabiało się połączenie co skutkowało zalewaniem gaźnika ) który był we wcześniejszych modelach.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez jureczek » 18 gru 2017, o 23:18

labik napisał(a):Jeżeli chodzi ci o miejsce na gwincie zaworka miedzy zaworkiem i korpusem jest podkładka aluminiowa.

Dokładnie o to mi chodziło dziękuję. Widocznie u mnie nie było go przez 8lat a wcześniej przez ile to niewiadomo.
jureczek
Forumowicz

Postprzez kubek » 19 gru 2017, o 16:39

Witam wszytskich.
Czy jest zainteresowany kupnem częsci elektrycznych, alternatora, docisku, łańcuch-rozrząd...
Wszystkie nowe części
załączam obrazki
kubek
Forumowicz

Postprzez pniaczek07 » 19 gru 2017, o 18:23

Witam temat zderzaka tył a mianowicie remontuje fiata po dziadku i mam taki zderzak ale nie jestem pewny czy to do fiata ?
Generalnie to brakuje z boków otworów na gumę i otworów na zamocowanie metalowej listwy która chyba powinna trzymac gumę, a tak to wygląda identycznie. Wie ktos o co tu chodzi ?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c6254abc6547ee47

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3bc19e248cb4a5d0

https://www.fotosik.pl/zdjecie/b38a44c4641da100
pniaczek07
Forumowicz

Postprzez jacekes » 21 gru 2017, o 00:08

Prawdopodobnie łada 2103.
Prawie jak do fiata klasyka, ale bardziej kanciasty jest.

http://cdn2.3dtuning.com/info/Lada%2021 ... tory/7.jpg
jacekes
Forumowicz

Postprzez Marold » 25 gru 2017, o 20:09

Hej, Pytanie Dylemat istotne i wgl. natury niuansów.
Czy w MR 82 wraz z kapliczką "Polski Fiat" występował tez znaczek "licencja fiat" ? Czy ogólnie poprawnym stwierdzeniem jest, że jak auto miało kapliczkę "Polski Fiat" to miało też i znaczek licencji ? Różne zdjęcia można znaleźć i wiadomo jakie historie te auta miały w naszym kraju gdzie robiono nawet "przekładki" karoserii :x Proszę o wskazówki i wasze przemyślenia w temacie. Pozdrawiam i Wesołych !
Marold
Forumowicz

Postprzez ppfso » 25 gru 2017, o 23:38

http://fiat125p.pl/hist.pop1.jpg ,na atrapie znaczek polski fiat z logiem fso , znaczek licencji występował do końca 1982r, (prawdopodobnie nie dotyczy wersji na UK) ,
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
ppfso
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Marold » 25 gru 2017, o 23:53

Znam oczywiście te stronę i zdjęcie, ale nie rozwiewa to moich wątpliwości. Mój fiat jest z 83 roku, ale wszystko wskazuje, że w wersji MR 82 i teraz kwestia czy taki znaczek licencji powinien się na nim pojawić, a w ogólności odpowiedzi pośrednio udzieliłaby informacja czy każdy egzemplarz który miał kapliczkę na przedzie miał też znaczek licencji czy te dwa znaczki zawsze występowały w komplecie ? Wersja raczej Krajowa, a na pewno nie UK.
Marold
Forumowicz

Postprzez krol1313 » 26 gru 2017, o 11:03

Marold napisał(a):Znam oczywiście te stronę i zdjęcie, ale nie rozwiewa to moich wątpliwości. Mój fiat jest z 83 roku, ale wszystko wskazuje, że w wersji MR 82 i teraz kwestia czy taki znaczek licencji powinien się na nim pojawić, a w ogólności odpowiedzi pośrednio udzieliłaby informacja czy każdy egzemplarz który miał kapliczkę na przedzie miał też znaczek licencji czy te dwa znaczki zawsze występowały w komplecie ? Wersja raczej Krajowa, a na pewno nie UK.

Ojciec miał nowego 1500 z 82 roku, pamiętam że znaczek licencji miał, dodam fakt że była to wersja bida i nawet listew nie miał ale ze smaczków miał bordowy dywan i kolor groszek:). Urządzenia typu obrotomierz oraz regulator pracy wycieraczek dokładał we własnym zakresie.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania.