Witaj ! Anonimowy

"Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pytamy!

Re: "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pyta

Postprzez Zigus » 29 kwi 2018, o 20:55

Witam,

Kupiłem Fiata 125p wersja L 1500 z 87 r bez tylniej kanapy. Dzisiaj byłem na złomie i kupiłem kanapę z 88r wersja ME, czy jest szansa aby te kanapy nie pasowały? Ponieważ kanapa ta była wkręcana na nakrętki m8, w moim Fiacie tego nie ma i trochę zgłupiałem..
Zigus
Forumowicz

Postprzez krol1313 » 29 kwi 2018, o 21:12

Dziwne, pokaz foto, mam L 1988 i mam kanapę mocowana na dwie nakrętki m6.
Z tego co kojarzę to była zmiana w 1986 roku zamiast dwóch dynksów nasadzanych.
powinieneś mieć miejsce w nadwoziu na te dwie nakrętki do mocowania oparcia.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez Zigus » 29 kwi 2018, o 21:18

Dokładnie posiadam takie 2 dyngsy "coś ala 2 blaszki w kształcie litery L" i dodatkowo dolna kanapa z wersji ME posiada takie blaszki jakby ewidetnie trzeba by było je w cos wpasowac, u mnie tego brakuje..
Zigus
Forumowicz

Postprzez Szosi » 1 maja 2018, o 22:11

Być może mam schizę, ale wydaję mi się, że jak daję kierunek lewo/prawo to zanim nie przekręcę kierownicę to światła nie sygnalizują manewru skręcania (lampka nie mryga z imponującą częstotliwością...szczególnie jak daję w lewo). Ma ktoś jakąś cenną poradę?
Zakonserwowany w "125pe".
Szosi
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez BORYS » 2 maja 2018, o 06:38

Popros kogos by nagral Ci film jak jedziesz, rozwiejesz swoje watpliwosci.
BORYS
Forumowicz

Postprzez OTRO » 2 maja 2018, o 09:02

Szosi napisał(a):Być może mam schizę, ale wydaję mi się, że jak daję kierunek lewo/prawo to zanim nie przekręcę kierownicę to światła nie sygnalizują manewru skręcania (lampka nie mryga z imponującą częstotliwością...szczególnie jak daję w lewo). Ma ktoś jakąś cenną poradę?

Na światłach awaryjnych normalnie mryga ?
Podejrzewam że padł ci pająk kierownicy lub przerywacz kierunków .
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 2 maja 2018, o 09:37

BORYS napisał(a):Popros kogos by nagral Ci film jak jedziesz, rozwiejesz swoje watpliwosci.

Można włożyć telefon miedzy zagłówek a fotel , cisnąć go delikatnie. Nikogo nie potrzeba prosić :P
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Szosi » 2 maja 2018, o 11:38

BORYS & OTRO

Nagram. Sprawdzę - przerywacz itd.
Zakonserwowany w "125pe".
Szosi
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Marold » 2 maja 2018, o 11:47

Prosze o jakieś wskazówki dot. ilosci miejsca w nadkolach 125p, nad tematem siedze troche czasu i solidnie studiowałem to szukając odpowiedzi co i jak , ale do rzeczy. Felge która chce zmiescic mam w 2 wariantach 15x8 ET0 lub 15x8 ET 10 . Zacząłem oczywiście od ustalenia wymiarów oryginalnej felgi w tym jednyn temacie na forum jest podane ET 32, a w innym wątku kolega damian1228 pisał "Jesli ktos w przyszlosci bedzie szukal tej informacji : Z moich przeliczeń oryginalne kolo ma "et" czy "offset" +25mm od srodka." korzystałem z kalkulatora http://www.rimsntires.com/specspro.jsp i doszedłem do wniosku , że ET 0 dla 15x8 będzie lepsze bo na pewno nie będzie tarło o sprężyny resory itp, ale czy w nadkolu mi sie to zmieści ? Dalej kwestia opony myśle albo nad 195 45 R15 albo 205 45 R15 (chociaż widziałem 185 na 8calach i tez jest to jakas opcja), przy czym raczej 205 będą pewniejszym rozmiarem ( i tak z naciągiem), jak sądzicie ? Czy to sie "może udać" ? :D Przy oponach 205 na ET 0 kalkulator mi daje takie info "Package 2 will stick out 45 mm (1.8'') farther. Make sure that you have enough room under the fender. If not, consider narrower tires or higher offset. " Czyli wystawać będzie 45mm bardziej niż oryginalny setup co wydaje mi sie raczej znośną wartością, ale moje "wydaje mi się" może być nie do końca precyzyjne :mrgreen: również głębiej niby mają siedzieć tylko 19mm. Dajcie znać co o tym myslicie, będę bardzo wdzięczny :)
Marold
Forumowicz

Postprzez Adi.G. » 8 maja 2018, o 13:04

Ma ktos dane z tabliczki znamianowej haka lub foto tabliczki ? Chce zalozyc hak ale ten ktory mam nie ma owej tabliczki i chcialbym sobie dorobic na wzór jakiegos oryginalu. Hak mam z firmy steinhoff.
Adi.G.
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania.