Witaj ! Anonimowy

"Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pytamy!

Re: "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pyta

Postprzez arnold » 9 lip 2020, o 11:43

Dobrze że aż 2 tygodnie pojeździłeś zepsutym samochodem ;)
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez swiderrr » 9 lip 2020, o 18:38

Nie no, auto jezdzi po Norwegii. Kto tu byl to wie, ze jak jest chociaz cien szansy na brak deszczu, to zepsute czy nie - trzeba wyjezdzac. :)
A tak powaznie to zrobilem moze z 15km az zdechlo :lol:
swiderrr
Forumowicz

Postprzez michail83 » 10 lip 2020, o 07:41

Witam
Drzwi od strony kierowcy mam za blisko przedniego błotnika co powoduje obcieranie. Nie mam możliwości podniesienia drzwi na dolnym zawiasie ze względu iż samochód ma przeszłość wypadkową (zawias jest przykręcony na śrubie której nie mogę odkręcić ponieważ jest zerwany gwint).Tu moje pytanie: Czy jest możliwość regulacji (podłożenie podkładki) na dolnym zawiasie ale w drzwiach? Jeżeli tak to z której strony jest dostęp?
michail83
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 10 lip 2020, o 13:47

Masz przesrane. Musisz zdjąć drzwi i lewarkiem rozciągnąc- rozepchnąć wnękę drzwiową po przekątnej. Tylko tak aby szyby nie rozwalić (przedniej oczywiści) a jeśli jej nie ma to potem jak to rozciągniesz to aby się ona z uszczelką dała założyć. drzwi nie mają regulacji na zawiasach -chyba że tylko podkładkami na słupkach podkładanymi pod grube blachy drzwi zawiasów....
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez Bonifacy » 25 lip 2020, o 09:52

Bonifacy napisał(a):Oglądałem ostatnio silnik 115C, pomiar kompresji wygląda tak: 1-12,5, 2-13, 3-12, 4-10,5. Pomiar na zimnym, bo silnik zdemontowany z samochodu...

Jest ciąg dalszy historii, silnik rozebrałem, wysoka kompresja była wynikiem "ruskiego" remontu parę lat temu, silnik już trafił do szlifierni, konieczny min. 2. szlif cylindrów (77,4). Wałek rozrządu też zużyty (nietypowo, wszystkie krzywki ok poza trzecią licząc od łańcucha rozrządu, jest niższa o 0,8mm) + mocno zużyta tylna panewka wałka. Wał bez grubych rys, ale mniejsze są, też warto wyszlifować. A skoro już generalka, to plan jest taki, by powstał z tego silnik o specyfikacji zbliżonej do 115C.076/56 :) Zdam relację w miarę rozwoju sytuacji.
Bonifacy
Forumowicz

Postprzez hamomila » 27 lip 2020, o 08:57

Cześć. Mam mały problem z elektryką w swoim FSO1500 rok 88, silnik fiatowski, elektroniczny regulator napięcia.
Otóż bardzo często (nie zawsze) gdy użyje świateł awaryjnych lub klaksonu, spada napięcie. Nie działają wtedy światła awaryjne, klakson, zapalniczka i radio (plus pociągnięty z zapalniczki). Mogę wtedy odpalać auto raz jeszcze, odłączać klemę, nic to nie daje. Samo wraca do normy po jakimś czasie. Sprawdziłem napięcie w zapalniczce, i podczas tego spadku wynosi ono ok. 1v.
Sprawdzałem te 4 kostki które są obok akumulatora (zamieniałem je miejscami), są ok. Napięcie do nich też jest w normie. Bezpieczniki ok. Przerywacz awaryjnych też.
Gdzie szukać przyczyny? Regulator?
Dodam że dzieje się to nieregularnie i czasem po chwili wraca do normy, a czasem nawet następnego dnia nie działają te rzeczy. Reszta - czyli światła, wycieraczki, kierunki itd. działają bez zarzutu.
hamomila
Forumowicz

Postprzez swiderrr » 30 lip 2020, o 12:56

A jakie masz napiecie na akumulatorze podczas pracy silnika? Jaka dobre (kolo 14V), to raczej nie regulator napiecia. Ja bym zaczal od wyjmowania bezpiecznikow po kolei, moze dojdziesz do tego ktory obwod to powoduje.
swiderrr
Forumowicz

Postprzez arnold » 31 lip 2020, o 09:37

Dokładnie, spadek napięcia na pojedynczych obwodach to raczej jest spowodowany jakimś luźnym bądź zanieczyszczonym stykiem- przejściem. Schemat w rękę i spróbować dojść po nitce do kłębka, przy okazji naprawiając wszystko po kolei.
Obrazek

arnold

Postprzez hamomila » 31 lip 2020, o 22:55

Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz wszystko z miernikiem. Spadek napięcia jest już na przekaźnik od klaksonu. Styki sprawdziłem, ewentualnie przeczyściłem co było podejrzane. Dalej jest to samo :(
hamomila
Forumowicz

Postprzez arnold » dzisiaj, o 08:45

No to szukaj dalej tam.
Obrazek

arnold

Poprzednia strona

Powrót do "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania.