Witaj ! Anonimowy

"Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pytamy!

Re: "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania. Tu pyta

Postprzez OTRO » 21 lis 2018, o 12:45

Pamiętaj po pewnym przebiegu ponownie naciagnij pasek, bo ciut się wyciągają . Ja raz w jednym roku wymienilem z 4 paski bo jedene znikały w oczach lub piszczały ...
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Bonifacy » 1 gru 2018, o 14:16

Czy uszczelki do szyb drzwiowych (opuszczanych) pasują do FSO 125p z Łady 2101? I czy uszczelki zgarniacze są wszystkie tej samej długości?
Bonifacy
Forumowicz

Postprzez Lampart » 6 gru 2018, o 09:55

Panowie sprawa gaznika- samochód postoi tydzień bez jazdy - odpalam zgasnie ,druga próba to samo , za trzecim razem odpali ale obroty ma do max 1 tys.Dodam gazu i puszczę już wchodzi na swoje 2-2,5. Wczoraj przed odpaleniem zajrzałem do gaznika po 10 dniach stania. W gazniku paliwo poniżej dyszy pompki przyspieszajacej ale w kanale gdzie jest rurka od ssania sucho- sama rurka również sucha.Sprawdziłem kanały sa drożne. Teraz pytanie z kąd którędy jak paliwo znika z studzienki rurki ssania? Pompe paliwa mam od lady - nowa a przed nią filtr. Paliwo w pompie było a w filtrze odrobina więc pompowanie ruska pompa ręcznie nie wiele dało. W czym szukać przyczyny ze osusza studzienke a komorę pływaków nie
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 7 gru 2018, o 07:06

Zawsze tak będzie z odpalaniem po dłuższym postoju. Ale jak napompujesz gaźnik ręcznie pompką (mam też taką ruską pompkę) gaźnik to auto powinno odpalić od "strzała". A studzienka jest pusta po długim staniu, bo jest odkryta i paliwo z niej szybko odparowuje. I gdy poziom paliwa spadnie w komorze pływakowej (paliwo paruje przy dłuższym postoju auta) to przy niskim poziomie paliwa studzienka jest pusta. Kanał łączący komorę pływakową i studzienką jest troszkę wyżej od poziomu paliwa gdy ono wyparuje i stąd ta sucha studzienka.
Sprawdź koniecznie- gdy podpompujesz ręcznie paliwo do gaźnika do pełna, auto powinno szybko odpalić. W filtrze paliwa zawsze będzie go nie wiele, nawet podczas pompowania ręcznego pompką......
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez Lampart » 7 gru 2018, o 10:32

Wczoraj czyli po dobie od jezdzenia fiatem poszedłem go odpalic- za 4 razem dopiero zapalił i pracował.podczas odpalenia 1-3 odpalił i gasl odrazu lub po 2 sekundach. Wywaliłem narazie filtr paliwa. Co roku mam takie jaja zima. Gdzieś w otchlaniach tego forum wyczytałem ze ktoś jak miał taki problem winna była uszczelka pod kolektorem dolotowym. Sprawdzę plakiem szczelność. Przedwczoraj gdy jeszcze był filtr paliwa przed pompa ) gdy pompowalem ręcznie paliwo jakoś nie widziałem zbytnio by paliwo naplywalo do filtra
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 7 gru 2018, o 14:13

Filtr paliwa ma znajdować się po między gaźnikiem a pompą. Nie może być przed pompą, czyli między zbiornikiem paliwa a pompą. Jeśli nie widzisz napływu paliwa gdy pompujesz ręcznie pompą, to coś z nią jest nie tak. Jeszcze czasami jak popychacz pompy ustawi się w dziwnej pozycji, wtedy pompką ręcznie nie napompujesz paliwa, Trzeba wtedy obrócić silnikiem (najlepiej krótko rozrusznikiem) aby popychacz pompy ustawił się inaczej, i wtedy pompka pompuje. Ale auto po jednym dniu stania przy takiej pogodzie jak obecnie powinno palić bez ręcznego pompowania pompą. Może z gaźnika ucieka ci paliwo jakąś nieszczelnością. Najczęściej ucieka przy miedzianych uszczelkach przy głównych dyszach (te śruby w gaźniku na kluczyk 10mm) tam są takie małe uszczelki miedziane, które czasami lubią sączyć minimalnie paliwo.....
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez jurek_j » 8 gru 2018, o 09:37

Sprawdzanie szczelności plakiem czasami jest kiepskie. Zbyt mało energetyczne dziadostwo jak dla mnie. Strzykawka z igłą, benzyna i można szprycować gdzie trzeba i gdzie nie trzeba :D. Znacznie efektywniejsze rozwiązanie. Porównywalne efekty dawał samostart do silników.
jurek_j
Forumowicz

Postprzez OTRO » 8 gru 2018, o 11:42

Mam pytanie , czy wymiana serwa może wpłynąć aby pedał od hamulca był ciut miększy ?
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"- szybkie pytania.